Foreninger » Arnborg Borgerforening » Bestyrelsen

Bestyrelsen består af:

Formand:

Kent Ullerupkentullerup@gmail.com - 22537488

Næstformand:
Pernille Laugesen: pernillelaugesen0350@gmail.com - 23980646

Sekretær:
Mette Kristensen: mette_800@hotmail.com - 60525810

Kasserer: 
Lis Mortensen: lis.70@live.dk -
40819618

Bestyrelsesmedlemmer:

Morten Pedersen: mortensv1000@hotmail.com - 60807070
Thomas Lundsgaard: t.lundsgaard@yahoo.dk - 23259692
 

Suppleanter:
Daniel Eriksen
Johnny Jørgensen

Webmaster:
Erik Ahler: ahlere@gmail.com - 24269147

Revisor:
Ninna Skytte

Revisor suppleant
Bjarne Jensen

Stående udvalg
Velkomtshilsner : Ida Bøndergaard

Østdeponiudvalg
Thomas Lundsgaard
Kurt Nielsen

Planteudvalg/juletræsudvalg
Kurt Nielsen: kurt.p.nielsen@mail.tele.dk - 9714 9594
Bjarne Jensen
Torben Nygård: 9714 9424
Knud Bjerre: 9714 9424
Daniel Eriksen
Thomas Lundsgaard

Flaggruppeudvalg
Poul Moesby: A_moesby@hotmail.com - 9714 9698
Buur Sandfeld: fam.sandfeld@live.dk - 9714 9468
Frede Madsen: 9714 9436

Udvikling og Fonde
Bjarne Bjergfelt: bjarnebjergfelt@gmail.com - 4018 9828


Der afholdes 6-8 bestyrelsesmøder om året og der er generalforsamling i oktober måned.
På generalforsamlingen kårer man også "Årets Arnborger". Prisen gives til en eller flere personer, der har gjort en ekstraordinær indsats for området. Det kan være via politisk virke, foreningsarbejde eller noget helt tredje.

Cookies er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere, men de gemmer også information om hvordan du bruger vores hjemmeside, så vi kan forbedre den både for dig og for andre. Cookies på denne hjemmeside bruges primært til trafikmåling og optimering af sidens indhold. Du kan forsætte med at bruge vores side som altid, hvis du accepterer at vi bruger cookies.

Arnborg Borgerforening